PTFA041501F-V4-R0
Cree Wolfspeed
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTFA041501F-V4-R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PTFA041501F-V4-R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PTFA041501F-V4-R0 |
|---|---|
| Manufacturer | Cree Wolfspeed |
| Description | RF MOSFET LDMOS 28V H-37248-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 50 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $114.001 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | H-37248-2 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 150W |
| Packaging: | Strip |
| Package / Case: | 2-Flatpack, Fin Leads |
| Other Names: | PTFA041501FV4R0XTMA1 PTFA041501FV4R0XTMA1-ND SP001422942 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 21dB |
| Frequency: | 420MHz ~ 500MHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 900mA 420MHz ~ 500MHz 21dB 150W H-37248-2 |
| Current Rating: | 1µA |
| Current - Test: | 900mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PTFA041501F-V4-R0, use the request quote form to request PTFA041501F-V4-R0 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PTFA041501F-V4-R0.The price and lead time for PTFA041501F-V4-R0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PTFA041501F-V4-R0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


