PTF141501E V1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTF141501E V1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PTF141501E V1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PTF141501E V1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | IC FET RF LDMOS 150W H-30260-2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | H-30260-2 |
| Series: | GOLDMOS® |
| Power - Output: | 150W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 2-Flatpack, Fin Leads |
| Other Names: | PTF141501E V1-ND PTF141501EV1 SP000095458 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 16.5dB |
| Frequency: | 1.5GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 1.5A 1.5GHz 16.5dB 150W H-30260-2 |
| Current Rating: | 1µA |
| Current - Test: | 1.5A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PTF141501E V1, use the request quote form to request PTF141501E V1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PTF141501E V1.The price and lead time for PTF141501E V1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PTF141501E V1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


