PTE45-202B-104B2
Bourns, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTE45-202B-104B2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PTE45-202B-104B2
Manufacturer Bourns, Inc.
Description SLIDE POT 100K OHM 0.2W TOP 45MM
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
308 pcs
Data sheet
Travel Range:45mm
Tolerance:±20%
Size / Dimension:Rectangular - 2.835" L x 0.630" W x 0.394" H (72.00mm x 16.00mm x 10.00mm)
Series:Pro Audio PTE
Resistance:100 kOhms
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Fader Type:Dual
Detailed Description:100 kOhms 0.2W, 1/5W Through Hole Slide Potentiometer Top Adjustment Type