PTCLL07P261VTE
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTCLL07P261VTE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PTCLL07P261VTE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PTCLL07P261VTE |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | THERMISTOR PTC 375 OHM RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.601 | |||||
Specifications
Data sheet
| Supplier Device Package: | Radial Lead |
|---|---|
| Series: | PTCLL |
| Resistance Tolerance: | - |
| Resistance @ 25°C: | 375 Ohms |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Disc, 7.0mm Dia x 5.0mm W |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | PTC Thermistor 375 Ohms Disc, 7.0mm Dia x 5.0mm W |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PTCLL07P261VTE, use the request quote form to request PTCLL07P261VTE pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PTCLL07P261VTE.The price and lead time for PTCLL07P261VTE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PTCLL07P261VTE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

