PTA1544-2010CIA104
Bourns, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PTA1544-2010CIA104 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PTA1544-2010CIA104
Manufacturer Bourns, Inc.
Description SLIDE POT 100K OHM 0.015W TOP
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Travel Range:15mm
Tolerance:±20%
Size / Dimension:Rectangular - 1.181" L x 0.354" W x 0.256" H (30.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
Series:Pro Audio PTA
Resistance:100 kOhms
Power (Watts):0.015W
Packaging:Tray
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fader Type:Dual
Detailed Description:100 kOhms 0.015W Through Hole Slide Potentiometer Top Adjustment Type