PT65126L254
APEM Inc.
PT65126L254
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PT65126L254 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PT65126L254
Manufacturer APEM Inc.
Description SW ROTARY DIP OCTAL 150MA 24V
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Washable:Yes
Voltage Rating:24VDC
Termination Style:PC Pin
Series:PT65
Pitch:0.100" (2.54mm), Full
Packaging:Tube
Other Names:679-1925
PT65126L254-ND
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Number of Positions:8
Mechanical Life:10,000 Cycles
Length:0.393" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height Above Board:0.394" (10.00mm)
Features:Sealed - Flux Protection
Electrical Life:-
Detailed Description:Dip Switch Octal 8 Position Through Hole, Right Angle Rotary for Tool Actuator 150mA 24VDC
Current Rating:150mA