PSU-9V1A-MP
FTDI (Future Technology Devices International, Ltd.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PSU-9V1A-MP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PSU-9V1A-MP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PSU-9V1A-MP |
|---|---|
| Manufacturer | FTDI, Future Technology Devices International Ltd |
| Description | 9V-1A DC POWER ADAPTER MULTI-PLU |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $12.75 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Voltage - Working: | 9W |
| Voltage - Input: | - |
| Slotted/Unslotted: | Wall Mount |
| Size / Dimension: | - |
| Series: | CleO |
| Ripple Current - Low Frequency: | ITE (Commercial) |
| Ripple Current: | - |
| Overload Protection: | International |
| Output Connector: | - |
| Other Names: | 768-1287 |
| Operating Temperature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Minimum Load Required: | Multi-Blade |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | PSU-9V1A-MP |
| Line Regulation: | - |
| Input Type: | Multi-Blade |
| Input Connector: | - |
| Feature Pins: | 1A |
| Expanded Description: | 9V 9W AC/DC External Wall Mount Adapter Multi-Blade Input |
| Description: | 9V-1A DC POWER ADAPTER MULTI-PLU |
| Current - Output: | 9V |
| Approvals: | - |
| AC Outlets: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PSU-9V1A-MP, use the request quote form to request PSU-9V1A-MP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PSU-9V1A-MP.The price and lead time for PSU-9V1A-MP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PSU-9V1A-MP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

