PSTH 2 BK SPL SCX SPEC
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PSTH 2 BK SPL SCX SPEC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PSTH 2 BK SPL SCX SPEC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PSTH 2 BK SPL SCX SPEC |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | HEAT SHRINK PSTH 2 BK 50' SPL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 50 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1,396.524 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Tubing, Flexible |
|---|---|
| Shrinkage Ratio: | 2 to 1 |
| Shrink Temperature: | 170°C |
| Series: | PSTH |
| Recovered Wall Thickness: | 0.065" (1.65mm) |
| Other Names: | 00054007585954 05400758595 7100030671 80610675532 PSTH 2 BK SPL SCX SPEC-ND PSTH2BKSPLSCXSPEC |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Material: | Polyester |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Length: | 50.0' (15.2m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inner Diameter - Supplied: | 2.000" (50.80mm) |
| Inner Diameter - Recovered: | 1.000" (25.40mm) |
| Features: | Chemical Resistant, Self Extinguishing |
| Detailed Description: | Heat Shrink Tubing, Flexible 2.000" (50.80mm) 2 to 1 Black 50.0' (15.2m) |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PSTH 2 BK SPL SCX SPEC, use the request quote form to request PSTH 2 BK SPL SCX SPEC pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PSTH 2 BK SPL SCX SPEC.The price and lead time for PSTH 2 BK SPL SCX SPEC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PSTH 2 BK SPL SCX SPEC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


