PSR400ITQFD0L30
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PSR400ITQFD0L30 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PSR400ITQFD0L30 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PSR400ITQFD0L30 |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.915 | $0.826 | $0.745 | $0.729 | ||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±175ppm/°C |
| Supplier Device Package: | 3921 |
| Size / Dimension: | 0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm) |
| Series: | PSR |
| Resistance: | 300 µOhms |
| Power (Watts): | 4W |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Other Names: | RHM1674-DKR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 170°C |
| Number of Terminations: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Current Sense |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 300 µOhms ±1% 4W Chip Resistor Nonstandard Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Element |
| Composition: | Metal Element |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PSR400ITQFD0L30, use the request quote form to request PSR400ITQFD0L30 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PSR400ITQFD0L30.The price and lead time for PSR400ITQFD0L30 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PSR400ITQFD0L30.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


