PSP-11563-B
Bud Industries, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PSP-11563-B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PSP-11563-B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PSP-11563-B |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries, Inc. |
| Description | BOX ABS BLACK 5.91"L X 3.74"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $7.20 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.319 lb (144.7g) |
|---|---|
| Thickness: | 0.106" (2.69mm) |
| Size / Dimension: | 5.906" L x 3.740" W (150.01mm x 95.00mm) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Series: | Plastibox Style G |
| Ratings: | - |
| Other Names: | PSP 11563 B PSP11563B |
| Material Flammability Rating: | UL94 HB |
| Material: | Plastic, ABS |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 1.938" (49.23mm) |
| Features: | PCB Supports |
| Detailed Description: | Box Plastic, ABS Black Split Sides and Sloped Panels 5.906" L x 3.740" W (150.01mm x 95.00mm) X 1.938" (49.23mm) |
| Design: | Split Sides and Sloped Panels |
| Container Type: | Box |
| Color: | Black |
| Area (L x W): | 22.1 in² (143 cm²) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PSP-11563-B, use the request quote form to request PSP-11563-B pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PSP-11563-B.The price and lead time for PSP-11563-B depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PSP-11563-B.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


