PSMN1R0-40ULDX
Nexperia
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PSMN1R0-40ULDX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PSMN1R0-40ULDX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PSMN1R0-40ULDX |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Description | PSMN1R0-40ULD/SOT1023/4 LEADS |
| Lead Free Status / RoHS Status | RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.201 | |||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | - |
|---|---|
| Vgs (Max): | - |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | LFPAK56, Power-SO8 |
| Series: | - |
| RoHS Status: | RoHS Compliant |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | - |
| Power Dissipation (Max): | 164W |
| Package / Case: | SOT-1023, 4-LFPAK |
| Other Names: | 934660146115 |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 127nC @ 10V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | - |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 40V |
| Detailed Description: | N-Channel 40V 280A 164W Surface Mount LFPAK56, Power-SO8 |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 280A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PSMN1R0-40ULDX, use the request quote form to request PSMN1R0-40ULDX pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PSMN1R0-40ULDX.The price and lead time for PSMN1R0-40ULDX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PSMN1R0-40ULDX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
