PSMN0R9-25YLDX
Nexperia
PSMN0R9-25YLDX
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PSMN0R9-25YLDX with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PSMN0R9-25YLDX
Manufacturer Nexperia
Description Transistor Mosfet N-ch 25V 300A 4-PIN SOT-669 T/r
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 16694 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:2.2V @ 1mA
Vgs (Max):±20V
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Supplier Device Package:LFPAK56, Power-SO8
Series:-
Rds On (Max) @ Id, Vgs:0.85 mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max):238W (Tc)
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:SC-100, SOT-669, 4-LFPAK
Other Names:1727-2494-6
568-12926-6-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:6721pF @ 12V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:89.8nC @ 10V
FET Type:N-Channel
FET Feature:-
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):4.5V, 10V
Drain to Source Voltage (Vdss):25V
Detailed Description:N-Channel 25V 300A (Tc) 238W (Tc) Surface Mount LFPAK56, Power-SO8
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:300A (Tc)