PSM4-680M-10T0
API Technologies Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PSM4-680M-10T0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PSM4-680M-10T0
Manufacturer API Technologies Corp.
Description CAP FEEDTHRU 68PF 20% 200V 3PSM
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±20%
Thread Size:-
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:0.315" L x 0.118" W (8.00mm x 3.00mm)
Series:PSM
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:3-PSM
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Insertion Loss:-
Height (Max):0.118" (3.00mm)
Detailed Description:68pF Feed Through Capacitor 200V 10A 0.5 mOhm 3-PSM
DC Resistance (DCR) (Max):0.5 mOhm
Current:10A
Capacitance:68pF