PSM1-102M-05T2
API Technologies Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PSM1-102M-05T2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PSM1-102M-05T2
Manufacturer API Technologies Corp.
Description FILTER LC(PI) 1000PF SMD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:-
Values:C = 1000pF
Type:Low Pass
Technology:LC (Pi)
Size / Dimension:0.315" L x 0.118" W (8.00mm x 3.00mm)
Series:PSM
Resistance - Channel (Ohms):-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:3-PSM
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Channels:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height:0.118" (3.00mm)
Filter Order:3rd
ESD Protection:No
Detailed Description:LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 1000pF 5A 3-PSM
Current:5A