PSK-15B-S15
CUI, Inc.
PSK-15B-S15
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PSK-15B-S15 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PSK-15B-S15
Manufacturer CUI, Inc.
Description AC DC CONVERTER 15V 15W
(In US Dollars)
160 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Enclosed
Size / Dimension:2.44" L x 1.77" W x 0.91" H (62.0mm x 45.0mm x 23.1mm)
Series:PSK-15B
Power (Watts):15W
Package / Case:4-DIP Module
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C (With Derating)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole
Load Regulation:±1%
Line Regulation:±0.5%
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:OCP, OVP, SCP
Efficiency:84.5%
Detailed Description:Enclosed AC DC Converter 1 Output 15V 1A 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):1A