PSI100C
Apex Tool Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PSI100C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PSI100C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PSI100C |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | SOLDERING IRON CORDLESS 125W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $84.20 | |||||
Specifications
Data sheet
| Workstand: | Not Included |
|---|---|
| Voltage - Input: | - |
| Type: | Iron, Cordless (Butane) |
| Tip - Type: | PSI7 |
| Tip - Temperature: | Up to 1076°F (580°C) |
| Series: | Weller®, Portasol® |
| Power (Watts): | 125W |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Includes: | Butane Cartridge |
| For Use With/Related Products: | - |
| Features: | Auto Off, Electronic Ignition, ESD Safe |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PSI100C, use the request quote form to request PSI100C pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PSI100C.The price and lead time for PSI100C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PSI100C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



