PSD1212PMB1 (2)
Sunon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PSD1212PMB1 (2) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PSD1212PMB1 (2) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PSD1212PMB1 (2) |
|---|---|
| Manufacturer | Sunon |
| Description | FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 38.00mm |
|---|---|
| Weight: | 0.882 lb (400.07g) |
| Voltage Range: | 10.2 ~ 13.8VDC |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Static Pressure: | 0.720 in H2O (179.3 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 120mm L x 120mm H |
| Series: | PSD |
| RPM: | 4000 RPM |
| Power (Watts): | 21.00W |
| Other Names: | 259-1262 D12COPMB14---RU PSD1212PMB1(2) PSD1212PMB12 |
| Operating Temperature: | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |
| Noise: | 63.0 dB(A) |
| Material - Frame: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Material - Blade: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 1.7A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CE, CUR, TUV, UL |
| Air Flow: | 190.0 CFM (5.32m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PSD1212PMB1 (2), use the request quote form to request PSD1212PMB1 (2) pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PSD1212PMB1 (2).The price and lead time for PSD1212PMB1 (2) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PSD1212PMB1 (2).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

