PSB-12M-01A2-RT
Essentra Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PSB-12M-01A2-RT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PSB-12M-01A2-RT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PSB-12M-01A2-RT |
|---|---|
| Manufacturer | Essentra Components |
| Description | BRD SPT REST MNT ADHESIVE 12MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.93 | $0.813 | $0.697 | $0.581 | $0.511 | |
| 1000 pcs | 5000 pcs | 10000 pcs | 25000 pcs | ||
| $0.464 | $0.385 | $0.337 | $0.309 | ||
Specifications
Data sheet
| Support Panel Thickness: | - |
|---|---|
| Support Hole Diameter: | - |
| Series: | PSB |
| Other Names: | PSB-12M-01A2-RT-ND RPC4704 |
| Mounting Type: | Adhesive |
| Mounting Panel Thickness: | - |
| Mounting Hole Diameter: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Nylon |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Length - Overall: | 0.472" (12.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Holding Type: | Resting Mount |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Board Support Resting Mount / Adhesive Nylon 0.472" (12.00mm) |
| Between Board Height: | 0.472" (12.00mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PSB-12M-01A2-RT, use the request quote form to request PSB-12M-01A2-RT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PSB-12M-01A2-RT.The price and lead time for PSB-12M-01A2-RT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PSB-12M-01A2-RT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


