PS7224-20
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PS7224-20 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PS7224-20 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PS7224-20 |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | POWER STRIP 72" 24OUT 15'CORD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $108.60 | $103.504 | $101.808 | $98.414 | $90.27 | |
Specifications
Data sheet
| Weight: | 6.5 lbs (2.9kg) |
|---|---|
| Voltage - Input: | 120V |
| Type: | Outlet Strip |
| Series: | - |
| Region Utilized: | North America |
| Overload Protection: | Circuit Breaker(s) |
| Other Names: | PS7224-20-ND TL1965 |
| Mounting Type: | Bench, Rack, Wall |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Media Lines Protected: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Housing Material: | Aluminum |
| Features: | - |
| Energy: | - |
| Current - Max: | 20A |
| Cord Length: | 15' (4.57m) |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R (22), 5-20R (2) |
| Connector - AC Input: | NEMA 5-20P |
| Approvals: | cUL, UL |
| AC Outlets: | 24 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PS7224-20, use the request quote form to request PS7224-20 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PS7224-20.The price and lead time for PS7224-20 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PS7224-20.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
