PS607HG20AOEM
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PS607HG20AOEM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PS607HG20AOEM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PS607HG20AOEM |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | POWER STRIP MEDICAL HOSPITAL GRA |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $132.51 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 4 lbs (1.8kg) |
|---|---|
| Voltage - Input: | 120V |
| Type: | Outlet Strip |
| Series: | - |
| Region Utilized: | - |
| Overload Protection: | Circuit Breaker(s) |
| Mounting Type: | Bench, Rack, Wall |
| Media Lines Protected: | - |
| Housing Material: | Metal |
| Features: | - |
| Energy: | - |
| Current - Max: | 20A |
| Cord Length: | 7' (2.13m) |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R |
| Connector - AC Input: | NEMA 5-20P |
| Approvals: | TUV, UL |
| AC Outlets: | 6 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PS607HG20AOEM, use the request quote form to request PS607HG20AOEM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PS607HG20AOEM.The price and lead time for PS607HG20AOEM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PS607HG20AOEM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

