PS45-10PB1BR50K
BI Technologies / TT Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PS45-10PB1BR50K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PS45-10PB1BR50K
Manufacturer BI Technologies / TT Electronics
Description SLIDE POT 50K OHM 0.25W TOP 45MM
(In US Dollars)
780 pcs
Data sheet
Travel Range:45mm
Tolerance:±20%
Size / Dimension:Rectangular - 2.362" L x 0.354" W x 0.256" H (60.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
Series:PSxx
Resistance:50 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fader Type:Standard
Detailed Description:50 kOhms 0.25W, 1/4W Through Hole Slide Potentiometer Top Adjustment Type