PS3612-20HW
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PS3612-20HW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PS3612-20HW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PS3612-20HW |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | POWER STRIP 36" 12OUT NO CORD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $51.85 | $50.276 | $47.919 | |||
| 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |||
| $47.133 | $45.562 | $41.792 | |||
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Voltage - Input: | 120V |
| Type: | Outlet Strip |
| Series: | - |
| Region Utilized: | North America |
| Overload Protection: | None |
| Other Names: | PS3612-20HW-ND PS361220HW TL1148 |
| Mounting Type: | Bench, Wall |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Media Lines Protected: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Housing Material: | Steel |
| Features: | - |
| Energy: | - |
| Current - Max: | 20A |
| Cord Length: | Without Cord |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R (10), 5-20R (2) |
| Connector - AC Input: | Hardwired |
| Approvals: | cUL, UL |
| AC Outlets: | 12 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PS3612-20HW, use the request quote form to request PS3612-20HW pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PS3612-20HW.The price and lead time for PS3612-20HW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PS3612-20HW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


