PS2X2CL6NM
Panduit
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PS2X2CL6NM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PS2X2CL6NM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PS2X2CL6NM |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit |
| Description | WIRE DUCT SOLID BASE CLEAR 6' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wire Duct Type: | Solid (Raceway), Base |
|---|---|
| Width: | 2.140" (54.35mm) |
| Series: | PANDUCT® Type PS |
| Mounting Type: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material: | Polycarbonate |
| Length: | 6.00' (1.83m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Height: | 2.120" (53.85mm) |
| Features: | No Mounting Holes |
| Detailed Description: | Wire Duct Clear Solid (Raceway), Base 6.00' (1.83m) |
| Color: | Clear |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PS2X2CL6NM, use the request quote form to request PS2X2CL6NM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PS2X2CL6NM.The price and lead time for PS2X2CL6NM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PS2X2CL6NM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

