PS-615-HGULTRA
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PS-615-HGULTRA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PS-615-HGULTRA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PS-615-HGULTRA |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | POWER STRIP 120V 6OUT HOSP GFCI |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 2.4 lbs (1.1kg) |
|---|---|
| Voltage - Input: | 120V |
| Type: | Outlet Strip |
| Series: | - |
| Region Utilized: | North America |
| Overload Protection: | Circuit Breaker(s) |
| Mounting Type: | Bench, Wall |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Media Lines Protected: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Housing Material: | - |
| Features: | - |
| Energy: | - |
| Current - Max: | 15A |
| Cord Length: | 15' (4.57m) |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R |
| Connector - AC Input: | NEMA 5-15P |
| Approvals: | CSA, cUL, UL |
| AC Outlets: | 6 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PS-615-HGULTRA, use the request quote form to request PS-615-HGULTRA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PS-615-HGULTRA.The price and lead time for PS-615-HGULTRA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PS-615-HGULTRA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

