PS-11594-C
Bud Industries, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PS-11594-C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PS-11594-C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PS-11594-C |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries, Inc. |
| Description | ROUNDED CLEAR RPI MODEL B (ALL V |
| Lead Free Status / RoHS Status | RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.06 | $4.62 | $4.18 | $3.74 | $3.52 | |
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $3.30 | $3.08 | $3.025 | $2.97 | ||
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Thickness: | 0.080" (2.03mm) |
| Size / Dimension: | 3.520" L x 2.740" W (89.41mm x 69.60mm) |
| Series: | - |
| RoHS Status: | RoHS Compliant |
| Platform: | Raspberry Pi 2B, 3B, 3B+ |
| Other Names: | 377-2684 |
| Note: | Evaluation, Development board not included with enclosure. |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material Flammability Rating: | UL94 HB |
| Material: | Plastic, ABS |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Height: | 0.980" (24.89mm) |
| Features: | - |
| Design: | Hand Held, Split Sides |
| Container Type: | Case |
| Color: | Clear |
| Area (L x W): | 4.28 in² (27.6 cm²) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PS-11594-C, use the request quote form to request PS-11594-C pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PS-11594-C.The price and lead time for PS-11594-C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PS-11594-C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


