PRWP1.5S-D20
Panduit
PRWP1.5S-D20
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PRWP1.5S-D20 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PRWP1.5S-D20
Manufacturer Panduit
Description TIE PAN TY PSHMNT NYL BLK 6.8"
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Wire/Cable Tie Type:Standard, Releasable
Width:0.190" (4.83mm)
Tensile Strength:50 lbs (22.68 kg)
Series:PAN-TY® PRWP
Packaging:500 per Pkg
Mounting Type:Push Mount, Winged Arrowhead
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material:Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Approximate:6.75"
Length - Actual:0.567' (172.82mm, 6.80")
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:Standard, Releasable Black 1.50" (38.10mm) 0.190" (4.83mm) 50 lbs (22.68 kg) 0.567' (172.82mm, 6.80")
Color:Black
Bundle Diameter:1.50" (38.10mm)