PRT10EH-Q0
Panduit
PRT10EH-Q0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PRT10EH-Q0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PRT10EH-Q0
Manufacturer Panduit
Description CABLE TIE REL X HVY WR BLK 34.2"
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 500 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
25 pcs125 pcs1250 pcs
Data sheet
Wire/Cable Tie Type:Lashing, Releasable
Width:0.500" (12.70mm)
Tensile Strength:250 lbs (113.40 kg)
Series:PAN-TY® PRT
Packaging:25 per Pkg
Other Names:298-14024
PRT10EH-Q0-ND
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material:Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Approximate:34.25"
Length - Actual:2.850' (868.68mm)
Features:Weather Resistant
Detailed Description:Lashing, Releasable Black 10.00" (254.00mm) 0.500" (12.70mm) 250 lbs (113.40 kg) 2.850' (868.68mm)
Color:Black
Bundle Diameter:10.00" (254.00mm)