PRT-12043
SparkFun
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PRT-12043 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PRT-12043 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PRT-12043 |
|---|---|
| Manufacturer | SparkFun |
| Description | BREADBOARD TERM STRIP 1.85X1.38" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.95 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | - |
|---|---|
| Type: | Terminal Strip (No Frame) |
| Size / Dimension: | 1.85" x 1.38" (47.0mm x 35.0mm) |
| Series: | - |
| Other Names: | 12043 1568-1801 PRT-12043-ND |
| Number of Tie Points (Total): | 170 |
| Number of Terminal Strips: | 1 |
| Number of 5-Tie Point Terminals: | 34 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Includes: | - |
| Detailed Description: | Solderless Breadboard Terminal Strip (No Frame) 1.85" x 1.38" (47.0mm x 35.0mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PRT-12043, use the request quote form to request PRT-12043 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PRT-12043.The price and lead time for PRT-12043 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PRT-12043.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
