PRT-11366
SparkFun
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PRT-11366 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PRT-11366 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PRT-11366 |
|---|---|
| Manufacturer | SparkFun |
| Description | BOX PLASTIC RED 6.22"L X 3.54"W |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $8.95 | |||||
Specifications
Data sheet
| Thickness: | 0.118" (3.00mm) |
|---|---|
| Size / Dimension: | 6.220" L x 3.543" W (157.99mm x 89.99mm) |
| Shipping Info: | - |
| Series: | - |
| Ratings: | - |
| Other Names: | 11366 1568-1745 PRT-11366-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material Flammability Rating: | - |
| Material: | Plastic, Non Specified |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Height: | 2.913" (73.99mm) |
| Features: | Waterproof, Weatherproof |
| Detailed Description: | Box Plastic, Non Specified Red Split Sides 6.220" L x 3.543" W (157.99mm x 89.99mm) X 2.913" (73.99mm) |
| Design: | Split Sides |
| Container Type: | Box |
| Color: | Red |
| Area (L x W): | 22.0 in² (142 cm²) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PRT-11366, use the request quote form to request PRT-11366 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PRT-11366.The price and lead time for PRT-11366 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PRT-11366.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
