PRT-09241
SparkFun
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PRT-09241 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PRT-09241 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PRT-09241 |
|---|---|
| Manufacturer | SparkFun |
| Description | SOLAR CELL HUGE 5.2W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Open Circuit: | 8V |
|---|---|
| Type: | Monocrystalline |
| Size / Dimension: | - |
| Series: | - |
| Power (Watts) - Max: | 5.2W |
| Package / Case: | Cells |
| Operating Temperature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Monocrystalline Solar Cell 5.2W 8V |
| Current - Short Circuit (Isc): | 650mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PRT-09241, use the request quote form to request PRT-09241 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PRT-09241.The price and lead time for PRT-09241 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PRT-09241.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
