PROMI-SD205-OA
Omron Automation & Safety
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PROMI-SD205-OA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PROMI-SD205-OA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PROMI-SD205-OA |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Automation & Safety |
| Description | BLUETOOTH ADAPTER FOR PLC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $315.00 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | - |
|---|---|
| Series: | - |
| Sensitivity: | - |
| Power - Output: | - |
| Other Names: | PROMISD205OA |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Modulation or Protocol: | Bluetooth |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | RS-232 (DB9) |
| Function: | Transceiver, Bluetooth |
| Frequency: | 2.4GHz |
| Features: | 100m Range |
| Detailed Description: | RF Transceiver, Bluetooth 2.4GHz Bluetooth RS-232 (DB9) |
| Data Rate (Max): | - |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PROMI-SD205-OA, use the request quote form to request PROMI-SD205-OA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PROMI-SD205-OA.The price and lead time for PROMI-SD205-OA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PROMI-SD205-OA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


