PRNF14FTD6K04
Stackpole Electronics, Inc.
PRNF14FTD6K04
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PRNF14FTD6K04 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PRNF14FTD6K04
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 6.04K OHM 1/4W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Series:RNF
Resistance:6.04 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial, Radial Bend
Other Names:PRN 1/4 T1 6.04K 1% P