PRG3216P-2101-B-T5
Susumu
PRG3216P-2101-B-T5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PRG3216P-2101-B-T5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PRG3216P-2101-B-T5
Manufacturer Susumu
Description RES SMD 2.1K OHM 1W 1206 WIDE
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Series:PRG
Resistance:2.1 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:2.1 kOhms ±0.1% 1W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Thin Film