PRG3216P-1540-B-T5
Susumu
PRG3216P-1540-B-T5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PRG3216P-1540-B-T5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PRG3216P-1540-B-T5
Manufacturer Susumu
Description RES SMD 154 OHM 1W 1206 WIDE
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:1W
Voltage - Breakdown:1206
Thickness (Max):±25ppm/°C
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Series:PRG
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Manufacturer Part Number:PRG3216P-1540-B-T5
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:-
FIFO's:2
Expanded Description:154 Ohm ±0.1% 1W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.1%