PRF947,115
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PRF947,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PRF947,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PRF947,115 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | TRANSISTOR NPN 10V 8.5GHZ SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.52 | $0.419 | $0.286 | $0.214 | $0.161 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 10V |
|---|---|
| Transistor Type: | NPN |
| Supplier Device Package: | SOT-323-3 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 250mW |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
| Other Names: | 568-6541-1 |
| Operating Temperature: | 175°C (TJ) |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 1.5dB ~ 2.1dB @ 1GHz ~ 2GHz |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | - |
| Frequency - Transition: | 8.5GHz |
| Detailed Description: | RF Transistor NPN 10V 50mA 8.5GHz 250mW Surface Mount SOT-323-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 50 @ 5mA, 6V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 50mA |
| Base Part Number: | PRF947 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PRF947,115, use the request quote form to request PRF947,115 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PRF947,115.The price and lead time for PRF947,115 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PRF947,115.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

