PR5331C3HN/C360,55
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PR5331C3HN/C360,55 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PR5331C3HN/C360,55 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PR5331C3HN/C360,55 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC RF TXRX 13.56MHZ 40HVQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | RFID Reader |
| Supplier Device Package: | 40-HVQFN (6x6) |
| Standards: | FeliCa, ISO 14443, MIFARE, NFC |
| Series: | MIFARE® |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 935297657557 |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | I²C, UART |
| Frequency: | 13.56MHz |
| Detailed Description: | RFID Reader IC 13.56MHz FeliCa, ISO 14443, MIFARE, NFC I²C, UART 2.5 V ~ 3.6 V 40-VFQFN Exposed Pad |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PR5331C3HN/C360,55, use the request quote form to request PR5331C3HN/C360,55 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PR5331C3HN/C360,55.The price and lead time for PR5331C3HN/C360,55 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PR5331C3HN/C360,55.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


