PR33MF51YPLF
Sharp Microelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PR33MF51YPLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PR33MF51YPLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PR33MF51YPLF |
|---|---|
| Manufacturer | Sharp |
| Description | Product Description Demo for Development. |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.692 | $0.625 | $0.564 | $0.551 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Load: | 0V ~ 240V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 1.2VDC |
| Termination Style: | Gull Wing |
| Supplier Device Package: | 8-SMD |
| Series: | PR33MF |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-SMD (0.300", 7.62mm), 7 Leads |
| Output Type: | AC |
| Other Names: | 425-2853-2 PR33MF51YPLF-ND |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Load Current: | 300mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 8-SMD (0.300", 7.62mm), 7 Leads |
| Circuit: | SPST-NO (1 Form A) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PR33MF51YPLF, use the request quote form to request PR33MF51YPLF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PR33MF51YPLF.The price and lead time for PR33MF51YPLF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PR33MF51YPLF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


