PR02FS0202209KR500
Angstrohm / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PR02FS0202209KR500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PR02FS0202209KR500
Manufacturer Vishay BC Components
Description RES 22 OHM 10% 2W AXIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:2W
Voltage - Breakdown:Axial
Thickness (Max):±250ppm/°C
Size / Dimension:0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm)
Series:PR02-FS
RoHS Status:Digi-Reel®
Polarization:Axial
Other Names:BC3358DKR
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Manufacturer Part Number:PR02FS0202209KR500
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, Fusible, Pulse Withstanding, Safety
FIFO's:2
Expanded Description:22 Ohm ±10% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Fusible, Pulse Withstanding, Safety Metal Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±10%