PR02000203902JR500
Electro-Films (EFI) / Vishay
PR02000203902JR500
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PR02000203902JR500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PR02000203902JR500
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES 39K OHM 2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm)
Series:PR02
Resistance:39 kOhms
Power (Watts):2W