PQME3-D48-S15-M-TR
CUI, Inc.
PQME3-D48-S15-M-TR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PQME3-D48-S15-M-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PQME3-D48-S15-M-TR
Manufacturer CUI, Inc.
Description DC DC CONVERTER 15V 3W
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Isolation:1.5kV
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):75V
Type:Isolated Module
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.76" L x 0.71" W x 0.40" H (19.2mm x 18.1mm x 10.2mm)
Series:PQME3-M
Power (Watts):3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:14-SMD Module, 7 Leads
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (With Derating)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Surface Mount
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Efficiency:84%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 200mA 18V - 75V Input
Current - Output (Max):200mA