PPN320JT-73-0R33
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PPN320JT-73-0R33 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PPN320JT-73-0R33
Manufacturer Yageo
Description RES 0.33 OHM 3.2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:-
Series:PPN
Resistance:330 mOhms
Power (Watts):3.2W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:-
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:330 mOhms ±5% 3.2W Through Hole Resistor Wirewound