PNP7WVFT-91-8K2
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PNP7WVFT-91-8K2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PNP7WVFT-91-8K2
Manufacturer Yageo
Description RES WW 7W 1% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.295" Dia x 0.984" L (7.50mm x 25.00mm)
Series:PNPV
Resistance:8.2 kOhms
Power (Watts):7W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Detailed Description:8.2 kOhms ±1% 7W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound