PMP4501V,115
Nexperia
PMP4501V,115
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PMP4501V,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PMP4501V,115
Manufacturer Nexperia
Description TRANS 2NPN 45V 0.1A SOT666
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):45V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:400mV @ 5mA, 100mA
Transistor Type:2 NPN (Dual) Matched Pair
Supplier Device Package:SOT-666
Series:-
Power - Max:300mW
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:SOT-563, SOT-666
Other Names:1727-5222-1
568-6536-1-ND
Operating Temperature:150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Frequency - Transition:250MHz
Detailed Description:Bipolar (BJT) Transistor Array 2 NPN (Dual) Matched Pair 45V 100mA 250MHz 300mW Surface Mount SOT-666
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:200 @ 2mA, 5V
Current - Collector Cutoff (Max):15nA (ICBO)
Current - Collector (Ic) (Max):100mA