PMK325AC6337MM-T
Taiyo Yuden
PMK325AC6337MM-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PMK325AC6337MM-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PMK325AC6337MM-T
Manufacturer Taiyo Yuden
Description CAP CER 330UF 2.5V X6S 1210
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2.5V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.110" (2.80mm)
Temperature Coefficient:X6S
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:M
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:587-3976-2
CE PMK325AC6337MM-T
PMK325AC6337MMT
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:330µF ±20% 2.5V Ceramic Capacitor X6S 1210 (3225 Metric)
Capacitance:330µF