PMC-24V075W1AJ
Delta Electronics
PMC-24V075W1AJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PMC-24V075W1AJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PMC-24V075W1AJ
Manufacturer Delta Electronics
Description AC/DC CONVERTER 24V 75W
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Enclosed
Size / Dimension:5.04" L x 3.82" W x 1.50" H (128.0mm x 97.0mm x 38.0mm)
Series:PMC
Power (Watts):75W
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C (With Derating)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Minimum Load Required:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Efficiency:87%
Detailed Description:Enclosed AC DC Converter 1 Output 24V 3.12A 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):3.12A