PM4HA-H-AC240VSW
Panasonic
PM4HA-H-AC240VSW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PM4HA-H-AC240VSW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PM4HA-H-AC240VSW
Manufacturer Panasonic
Description RELAY TIME DELAY 500HR 5A 250V
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 473 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:100 ~ 240VAC
Timing Initiate Method:Input Voltage, Trigger Signal
Timing Adjustment Method:Hand Dial
Termination Style:Screw Terminal
Series:PM4H
Relay Type:Mechanical Relay
Other Names:255-1199
Mounting Type:Panel Mount
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Function:Programmable (Multi-Function)
Detailed Description:Programmable (Multi-Function) Time Delay Relay DPDT (2 Form C) 0.1 Sec ~ 500 Hrs Delay 5A @ 250VAC Panel Mount
Delay Time:0.1 Sec ~ 500 Hrs
Contact Rating @ Voltage:5A @ 250VAC