PM3602-200-RC
Bourns, Inc.
PM3602-200-RC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PM3602-200-RC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PM3602-200-RC
Manufacturer Bourns, Inc.
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 200UH SMD
(In US Dollars)
400 pcs800 pcs1200 pcs2800 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.452" L x 0.354" W (11.48mm x 8.99mm)
Shielding:Unshielded
Series:PM3600
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:M10145TR
PM3602200RC
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Coils:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance - Connected In Series:800µH
Inductance - Connected In Parallel:200µH
Height:0.225" (5.72mm)
Detailed Description:Unshielded 2 Coil Inductor Array 800µH Inductance - Connected in Series 200µH Inductance - Connected in Parallel 840 mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 400mA Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:3.36 Ohm Max
DC Resistance (DCR) - Parallel:840 mOhm Max
Current Rating - Series:200mA
Current Rating - Parallel:400mA