PLY10AS1421R4D2B
Murata Electronics
PLY10AS1421R4D2B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PLY10AS1421R4D2B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PLY10AS1421R4D2B
Manufacturer Murata Electronics
Description COMMON MODE CHOKE 1.4A 2LN TH
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Size / Dimension:0.709" L x 0.630" W (18.00mm x 16.00mm)
Series:PLY10
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Vertical, 4 PC Pin
Operating Temperature:-25°C ~ 60°C
Number of Lines:2
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height (Max):0.689" (17.50mm)
Filter Type:Power Line
Features:-
Detailed Description:2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.4A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current Rating (Max):1.4A