PLT4.5S-C0
Panduit
PLT4.5S-C0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PLT4.5S-C0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PLT4.5S-C0
Manufacturer Panduit
Description CABLE TIE STD WR BLACK 15.5"
(In US Dollars)
100 pcs1000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Width:0.190" (4.83mm)
Tensile Strength:50 lbs (22.68 kg)
Series:PAN-TY® PLT
Packaging:100 per Pkg
Other Names:298-13947
PLT4.5S-C0-ND
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Approximate:15.50"
Length - Actual:1.292' (393.71mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Weather Resistant
Detailed Description:Standard, Locking Black 4.50" (114.30mm) 0.190" (4.83mm) 50 lbs (22.68 kg) 1.292' (393.71mm)
Color:Black
Bundle Diameter:4.50" (114.30mm)