PLT25/18/2-3C95
FERROXCUBE
PLT25/18/2-3C95
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PLT25/18/2-3C95 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. PLT25/18/2-3C95
Manufacturer FERROXCUBE
Description FERRITE CORE
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Width:18.00mm
Tolerance:-
Supplier Device Package:PLT 25 x 18 x 2
Series:-
Other Names:1779-1150
BH3PL02518027F10PP
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:3C95
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Length:25.00mm
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:2.30mm